2018. évi közhasznúsági jelentés

2017. évben megkezdett szakmai munkánkat nagy lelkesedéssel folytattunk.

Tárgyi adományok:

A számos magánszemélytől érkezett tárgyi adományt szervezetünk örömmel fogadta. Mintegy 2.637.000 forint értékben juttatunk el tárgyi adományokat rászoruló szervezeteknek és magánszemélyeknek. A tárgyi adományok típus szerint: bébiétel; gyerek, női, férfi ruha; cipő; gyerekjáték; plüssjáték; mesekönyv; korcsolya; babakocsi; járóka; síléc és cipő; függöny; gyerek biztonsági ülés; bébi hordozó; játszószőnyeg; pelenka; ágynemű; táska. Adományaink tételes felsorolása az adományozási szerződések mellékletében található.

Bébiétel:

Az Univer Product. Zrt. adományozott bébiételt szervezetünknek. Ezt rászoruló családoknak szétosztottuk.

Közvetítői szerep:

December hónapban egy magánszemély kereste meg az Adomány Alapítványt, jelezve, hogy szeretne egy több gyermekes rászoruló családot készpénz adománnyal támogatni. Kiválasztottuk a paramétereknek megfelelő családot. A magánszemély 1.000.000 forinttal, azaz Egymillió forinttal és egy nagy adag csokoládéval kereste fel a családot Budapest 18. kerületében.

Jogi tanácsadás:

Többen megkeresték az Alapítványt, hogy jogi ügyben kérjenek tanácsot, útmutatást. A kuratórium vezetője, jogász lévén, örömmel tett eleget a feladatnak.

Partner szervezeteink, akik fogadták adományainkat:

-          Krisztus Keresztje Keresztény Egyház

-          Csepeli Védőnői Szolgálat

-          Civilek Élhető Létéért Egyesület (Pilis)

-          Tarnaörs Község Önkormányzat Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat

-          Kadafalvi Polgárőr Egyesület

Vállalt célkitűzéseink megvalósulása (Élelmiszerbank, Tarnaörs):

A 2018. évben megtartott közgyűlés határozott a Magyar Élelmiszerbank Egyesülettel történő kapcsolatfelvételről. Ez irányú erőfeszítéseinket siker koronázta, hiszen szerződést kötött alapítványunkkal az Élelmiszerbank.

A tarnaörsi családsegítő szolgálattal partneri viszonyt alakítottunk ki, rendszeresen fogadják adományainkat.

Segítő tevékenységünket jelenleg is folytatjuk.

Budapest, 2019. február 08.

Dr. Orosz Tamás

a kuratórium elnöke

Záradék: E közhasznúsági jelentést a kuratórium egyhangú döntéssel, 3 igen szavazattal a kuratórium 2019. február 22. napján megtartott ülésén elfogadta.